ENDÜSTRİYEL FİLTRASYON TEKNOLOJİLERİ

 
    Endüstriyel Filtreler

SEYYAR FİLTRE CİHAZLARI Kaynak dumanı ve emisyonları, Kaset filtreli üniteler, Temizlenebilir filtreli üniteler
SABİT FİLTRE CİHAZLARI Kuru toz filtreleme üniteleri Plazma-laser kesme tezgahları için filtreleme üniteleri Yağ buharı filtreleme üniteleri
KESME MASALARI Plazma ve oksigaz kesim için kesme masaları
TOZ-DUMAN EMİCİLER Esnek Emiş Kolları Akrobat Emiş Kolları Uzatma Konsolu
ENDÜSTRİYEL SÜPÜRGELER Monofaze süpürgeler Trifaze süpürgeler
Flexible Hortumlar Aktif karbon filtreler
Filtreler,Radyal tip endüstriyel fanlar,sikonlar, plazma-lazer kesim masa ve filtreleri, seramik rötüş tezgahları, yağ buharı filtreleri, toz ve duman emici akrobat kollar,mobil filtreler, endüstriyel kartuş ve panel toz filtreleri, taşlama tezgahları, klima santrali, hücreli aspiratör, ısı geri kazanım cihazı Kaynak dumanı emme, taşlama, kumlama, raspalama, zımparalama, polisaj, plazma-lazer kesim, dökümhane, çimento, seramik, elektrostatik toz boya, elektrostatik toz emaye, lastik, otomotiv,cam,alçı, kömür, maden, kauçuk, kağıt, tersane, gıda, ilaç, kimya, baca gazı arıtımı, pano odası tozsuzlaştırma
Mobil mekanik filtre ünitesi, yıkanabilir kaset filtre, Akrobat Egzoz Kollu Mobil Mekanik Filtre Ünitesi, Otomatik Temizlemeli Yüksek Vakum Mobil Kartuş Filtre Ünitesi
Akrobat kollu Egzoz Kollu OtomatikTemizlemeli Mobil Kartuş Filtre Ünitesi, Otomatik Temizlemeli Modüler Filtre, Akrobat Teleskopik Egzoz emici Kol, Akrobat Kollu Mobil Toz Toplama Ünitesi, Akrobat Egzoz Kollu Duvar Tipi Mekanik Filtre Ünitesi, Akrobat Egzoz Kollu Duvar Tipi Otomatik Temizlemeli Filtre
Fabrikalarda üretimin çeşitli aşamalarında açığa çıkan toz, duman ve gazların, kokuların insan sağlığına zarar vermemesi için çalışma ortamından uzaklaştırılması gerekir. Ancak bu uzaklaştırma, klasik ortam havalandırma yoluyla yapıldığında verimli sonuçlar alınamamakta, çalışanların bu sağlığa zararlı havayı solumalarına engel olunamamaktadır. Aşağıda çalışma alanlarında çıkan toz, duman, gaz gibi hava kirleticilerin ve bunun dışında çalışma ortamında oluşan, insan sağlığını olumsuz etkileyerek çalışan hastalığına yol açabilecek diğer etkenlerden bahsedilerek bunların kontrol altına alınması ve ortadan kaldırılması için yöneticilerin uygulaması gereken yöntemler açıklanmış ve nokta vakum yöntemiyle toz, duman ve gazın kaynağında yakalanması teknikleri üzerinde durulmuştur.
Fabrikalarda üretimin çeşitli aşamalarında açığa çıkan toz, koku, duman ve gazların, insan sağlığına zarar vermemesi için çalışma ortamından uzaklaştırılması gerekir. Ancak bu uzaklaştırma, klasik ortam havalandırma yoluyla yapıldığında, verimli sonuç alınamamakta ve çalışanların bu sağlığa zararlı havayı solumalarına engel olunamamaktadır. Çalışma ortamlarında açığa çıkan toz, duman, gaz gibi havayı kirleticilerin ve bunun dışında çalışma ortamında oluşan, insan sağlığını olumsuz etkileyerek çalışan hastalığına yol açabilecek diğer etkenlerden bahsedilerek bunların kontrol altına alınması ve ortadan kaldırılması için yöneticilerin uygulaması gereken yöntemler açıklanmıştır ve toz, duman ve gazın kaynağında yakalanması teknikleri üzerinde durulmuştur.
Kalın tozlar ön filtrede temizlendikten sonra duman iki kademeli esas filreye geçer, burada elektrostatik yükleme ve ayrım ile temizlenir. Çok ince ve ciğerlere gidebilecek tozlar hava ile iyonlaştırma kısmına geçer, burada kuvvetli elektrik alan gücü ile + elektrik yüklenir. Yüklenmiş olan ince tozlar kollektörler arasından geçerken iki kollektör tarafından çekilir, orada kalır. Temizlik oranı %98'e ulaşır.
Kullanım yoğunluğuna bağlı olarak, filtre temizliği basınçlı hava ile otomatik olarak yapılır. Ünite üzerinde 4 adet hava girişi mevcuttur. Bu sayede 4 farklı noktadan emiş yapılabilir. Vakum hortumları, manyetik ayaklı vakum nozullarına, kalkan tip emiş davlumbazına, kendinden emişli kaynak torclarına ve ihtiyaca uygun taşlama, zımparalama ve benzeri emiş aparatlarına bağlanabilir.
otomatik temizlemeli mobil cihazlar kartuş filtre ile donatılmıştır. Bu tip sistemler yüzeysel filtreleme prensibine göre çalışır. Filtrelerin üzeri özel bir malzeme ile kaplanmış olup, tozlar filtre içerisine girmeden ayrılır. Bu filtre sistemi kaynak dumanı emilmesi için idealdir. Kartuş filtre temizlenmesi basınçlı hava ile otomatik olarak yapılır. Basınçlı hava döner üfleyiciler ile homojen bir şekilde filtrenin içinden verilir. Filtrenin dış yüzeyine birikmiş olan tozlar dışa doğru dökülür ve toplama kabında toplanır.
Opsiyonel olarak ünitede aktif karbon filtresi bulunabilmektedir. Aktif karbon filtrenin kullanım amacı özellikle insan sağlığı yönünden zararlı gaz ve kokunun emilmesi ile ilgilidir. Basınçlı hava deposu ünitenin içerisindedir ve harici kompresöre bağlantısı cihaz üzerinde mevcuttur. 5 m. fişli besleme kablosu, motor koruma şalteri standarttır. Ünite emdiği kirli havayı%99,9 oranında temizleyerek ortama geri gönderir. Cihaz üzerine 1 veya 2 akrobat kol bağlanabilir.
Kullanım yoğunluğuna bağlı olarak filtre temizliği otomatik olarak yapılır. Üniteler atık havasını %99,9 oranında temizledikten sonra tekrar aynı ortama verir. Böylece ortam ısısı değişmez. Modüler kartuş filtre üniteleri, lazer, plazma veya alevli kesme uygulamaları sırasında ortaya çıkan çok miktarda Azot Dioksit yanında toz ve dumanın filtrasyonunda, çoklu akrobat kolları ile kaynak dumanı merkezi nokta vakum sistemlerinde, merkezi oto egzoz gazı emiş sistemlerinde ve benzeri endüstriyel atık hava ve tozun filtrasyonunda güvenle kullanılmaktadır.
Endüstriyel ortamlarda çok miktarda değişik gazlar, duman ve tozlar havaya karışır ve çalışanlar tarafından solunarak özellikle akciğerlerde, solunum yollarında ve diğer yaşamsal organlarda tahribatlara neden olurlar. Bu nedenle sağlık açısından son derece zararlı gaz, toz, duman ve benzeri zararlı maddelerin emilerek temizlenmesi gerekir. Bilindiği gibi sağlıklı bir çalışma ortamı zaman kayıplarını en aza indirerek verimlilik artmasına imkan verir.
Sağlam çelikten yapılmıştır. Filtrasyon yöntemi pulvarize sıvı ile yıkamadır. Emilen kirli hava içerisinde bulunan yağ buharı, ağır gazlar, tozlar ve benzeri partiküller kapalı devre sıvı pulverizasyonu ile çökeltilir. Ünitelere koku tutucu mekanik filtre seti monte edilmesi opsiyoneldir. Emilen partiküllerin cinsine ve büyüklüğüne bağlı olarak vantilatörün emiş tarafına veya atış tarafına bağlanabilir.
Ünitelerin paslanmaz çelikten yapılması, ex-proof motor kullanılması opsiyoneldir. Çökeltilen partiküller tahilye kapağı açılarak kolayca boşaltılır. Lazer, plazma ve alevli kesme masalarında, kimya sanayi, petrokimya sanayi, metal sanayi, tekstil sanayi, fırınlar, fast food, balık ve kebap lokantaları ve benzeri endüstriyel ve domestik birçok alanda güvenle kullanılır.
FLX mekanik yağ buharı filtresi, freze,torna,matkap,testere,su jeti vb. tezgahlardan yağ buharını ayırmak için tasarlanmıştır. HEPA filtre ile %99,99 verimli filtrasyon gerçekleştirilmektedir.
Akrobat kollar ile emilen hava %98 oranında temizlendikten sonra ortama geri döner. Mobil ünitelere 2 m., 3 m., 4 m. uzunluklarda bir veya iki adet akrobat egzoz kolu takılabilir. Akrobat egzoz kolları kendi kendisini taşıyabilen, 3600 dönebilen, hava ayar damperli davlumbazdan oluşur. Akrobat egzoz kolları herhangi bir pozisyona getirilebilir ve bu konumda ilave bir destek gerektirmeden kalabilir. Taşıyıcı karkas 150 mm. çapında ısı ve aşınmaya dayanıklı çok esnek bir hortum içerisindedir.
UAS Yüksek Vakum Mobil Kartuş Filtre Ünitesi, UAS Akrobat Kollarının giremediği dar alanlarda kullanılır. Küçük çaplı hortumu ile her noktaya ulaşabilir. Duman ve tozların oluşturduğu tüm operasyonlarda kullanılabilir. Kartuş filtreler, döner nozullar sayesinde basınçlı hava ile homojen olarak %99,9 oranında temizlenir.
Endüstriyel ortamlarda çok miktarda değişik gazlar, duman ve tozlar havaya karışır ve çalışanlar tarafından solunarak özellikle akciğerlerde, solunum yollarında ve diğer yaşamsal organlarda tahribatlara neden olurlar. Bu nedenle sağlık açısından son derece zararlı gaz, toz, duman ve benzeri zararlı maddelerin emilerek temizlenmesi gerekir. Bilindiği gibi sağlıklı bir çalışma ortamı zaman kayıplarını en aza indirerek verimlilik artmasına imkan verir.
Ünveren, çalışma alanındaki havanın sistematik olarak temizlenmesi konusunda etkili çözümler sunmaktadır. Temiz soluk alınabilen çalışma alanları işyerlerinin değişmez zaruri ihtiyaçlarıdır. Çalışma alanlarının korunması için ideal çözüm nokta vakum sistemi ile garanti edilebilmektedir.